Nebite toľko tých lekárov

Autor: Viera Šimkovičová | 5.12.2011 o 10:02 | (upravené 5.12.2011 o 10:17) Karma článku: 4,87 | Prečítané:  862x

Je to už na zaplakanie koľko nevôle a zloby sa vylialo za tieto týžne na lekárov. Na tých, ktorí v súlade so svojím svedomím sa už nevedeli pozerať a podielať na chodezdravotníctva, ktoré je choré. Nariadili mu terapiu šokom, no zožali obrovské odsúdenie.

Chcem sa zastať všetkých, ktorí odišli či podali výpovede, aby sa niečo zmenilo. Neverím, že to robili z nezájmu o pacienta, že im išlo iba o ich peňaženky a neverím kope iných predsudkov a súdov, ktoré boli na ich adresu vyrieknuté počas týcho pohnutých dní. Nepozerám na šéfa odborov, ale na lekárov, ktorí riskovali toto všetko vziať na seba preto, aby prišlo konečne k nejakej zmene.

 

Možno si ani tieto dve skupiny neuvedomujú ako sa potrebovali nazvájom. Že tí, ktorí zostali, a ktorých mnohí nazývajú hrdinami, boli potrební preto, aby sa to vôbec mohlo uskutočniť. že tí, ktorí odišli, to urobili aj kvôli nim, aj pre zlepšenie ich podmienok. tých nevoláme hrdinami, ale oni nimi sú tiež. Niesli a uniesli toľko ostrakizmu a nenávisti valiacich sa z médií, nie pre osobný pospech, ale pre dobro všetkých. Verím, že si to uvedomia obe strany, a začnú spolupracovať ešte lepšie ako predtým. Síce každý na svojom mieste, no predsa smerujúci k tomu istému obstáli všetci. To iba z vonkajšieho pohľadu médiá a politika ich rozdeľujú a tvrdia, že stoja proti sebe. Nie, nestoja, treba sa na to iba pozrieť z inej perspektívy, nie z tej, ktorá nám bola vnútená a podsúvaná.

 

Myslím, že udalosti týchto týždňov hovoria aj o tom, že by sme si mali vážiť to, čo máme, pretože to nie je samozrejmosť. Prevozy do vzdialenejších nemocníc, znížená dostupnosť lekárov môžu byť realitou čoskoro. a sú realitou pre miliony ľudí na celom svete. na to by sme nemali zabúdať. Sme šokovaní, že dočasne odíde lekár od našch pacientov, a nechá ich možno menej skúsenému kolegovi, no nemyslíme na tých, ktorí v iných krajinách umierajú na oveľa banálnejšie problémy, lebo lekárov ani liekov tam niet.

Veci sú málokedy také, ako sa javia na povrchu a pri prvom dojme, často je pravda skrytá hlbšie vo vnútri.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?